Поради батькам

майбутніх першокласників

1. Радійте Вашій дитині!
2. Розмовляйте з дитиною спокійним голосом. Для дитини Ви зразок мовлення, адже вона вчиться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Від рівня раннього мовленнєвого розвитку залежатиме подальший процес росту дитини в школі. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.
3. Щодня читайте дитині. Розучуйте скоромовки, чистомовки.
4. Приділяйте дитині якомога більше часу.
5. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси. Поважайте її неповторність.
6. Розвивайте основні лінії дошкільного дитинства – вміння слухати, бачити, відчувати.
7. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м´язів руки, аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно вчити малюка вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення. Навчіть дитину зав´язувати та розв´язувати вузлики.
8. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Гра – це провідна діяльність дошкільника. «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання у школі».
9. Працюйте над розвитком пам´яті малюка, його уваги, мислення. Для цього пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях.
10. Дитина повинна мати певне доручення і відповідати за його виконання.
11. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку малюка є спільність вимог до нього з боку всіх членів родини.

Список речей, необхідних першокласнику

1. Одяг ділового стилю + (вишиванка або біла сорочка, дівчаткам - біла блузочка)
2. Спортивна форма і взуття.
3. Зошити в клітинку (5 штук)
4. Зошити в косу лінійку (5 штук)
5. Обгортки для зошитів, підручників.
6. Пенал: 2 ручки, 2 прості олівці, лінійка на 20 см, гумка,
7. Акварельні фарби, кольорові олівці, скляночка – «непереливайчик»
8. Кольоровий папір, кольоровий картон, ножиці, клей ПВА, пластилін, стеки, дощечка, серветка на стіл для уроків образотворчого і трудового навчання; фартушок, нарукавники (за бажанням) Набір паличок для уроків математики.

Підготовка до школи

Підготовка до школи для дошкільнят

Вступ до школи - це кардинальна перебудова укладу життя дитини. Звична дитяча безтурботність змінюється обмеженнями та необхідністю виконувати безліч вимог. Відтепер дитина повинен систематично працювати, дотримуватися режиму і приписи шкільного життя.Батькам варто заздалегідь потурбуватися про підготовку дошкільнят до школи, щоб для дітей цей процес перебудови до нового життя пройшов легше і з найбільшою користю.Багато мам і тата переконані, що підготовка дошкільника до шкільного навчання - це навчити дитину читанню, письму і основам арифметики. Але для того, щоб дитина змогла успішно розуміти і засвоювати ці основи, йому потрібно спочатку розвинути мислення, пам'ять, увагу, уяву, сприйняття і мова.Найкращим способом набуття та вдосконалення цих навичок є розвиваючі вправи в ігровій формі.Крім того, робота з дошкільниками обов'язково повинна включати підготовку до навчання грамоті. Адже лист - складний процес, який вимагає злагодженої роботи всієї руки і правильної координації тіла малюка. Оволодіння цим навиком не всім дається легко. Багато дітей в першому класі виявляються не готовими до тривалого і трудомісткого процесу навчання письма.Як можна допомогти дитині навчитися писати? Підготовка для дошкільників до письма - це, насамперед, розвиток дрібної моторики.


Презентація: Поради батькам майбутнього першокласника (гіперпосилання)


"6" Правил батькам майбутнього першокласника

/Files/images/120.jpg Ці 6 порад психолога допоможуть полегшити адаптаційний період першокласника в школі, а також підкажуть батькам правильну лінію поведінки на цьому новому етапі життя.

1. Зберігайте спокій і впевненість в тому, що все буде добре.Звичайно, кожна мама чи тато хвилюються за свою дитину, особливо в такий відповідальний момент – перший раз в перший клас. Але пам’ятайте, що саме своїм настроєм і своїми думками, ми формуємо у дитини установку на майбутнє навчання в школі. Тому намагайтесь продемонструвати дитині свою впевненість в тому, що все буде добре, свій спокій і віру в сина/дочку. Ні в якому разі не лякайте дитину школою, стримуйте свої побоювання і острахи. Просто вірте в свою дитину і сприймайте її такою, як вона є.

2. Формуйте позитивне ставлення до школи і вчителів, але водночас будьте чесними. Не варто ідеалізувати школу, говорячи, що там буде безмежно весело, цікаво, захоплююче. Слід говорити правду про можливі труднощі, про необхідність слухати вчителя, виконувати інструкції, які інколи не подобаються. Але обов’язково переконуйте дитину в тому, що все буде добре, що вона справиться, зможе знайти те, що їй до душі, знайде друзів і отримає радість від пізнання нового.

3. Завжди позитивно відзивайтеся про школу і вчителів.Діти в такому віці все ще дуже залежні від батьківської думки. Вони складають свою думку, своє враження про щось нове (в даному випадку про школу) на основі висловлювань і ставлень батьків. Тому, якщо ви хочете, щоб вчитель став авторитетом для вашого першокласника, ніколи не говоріть поганого про нього при дитині. Це сприятиме гарній поведінці дитини в школі і додасть мотивації до навчання.

4. Уникайте додаткових стресів і навантажень.Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Початок навчання у школі і так є серйозним стресом для 6-7-річних дітей. Тому, якщо заняття спортом і музикою здаються вам необхідною частиною виховання вашої дитини, почніть водити її туди за рік до початку навчання або після того, як дитина адаптується. Повноцінний відпочинок на цьому етапі дуже важливий. Тому нехай дитина проводить більше вільного часу на свіжому повітрі, граючись з друзями.

5. Слідкуйте за режимом дня і повноцінним харчуванням.Розпорядок дня, який не змінюється, допоможе дитині швидше адаптуватися до нових умов. Якщо ваш першокласник – шестирічка, то бажаний і денний сон хоча б на одну годину. Особливо зверніть увагу на харчування дитини. У її раціоні повинні бути присутніми білки (м’ясо, риба, сир, яйця), молочні продукти, вершкове і рослинне масло, свіжі овочі і фрукти, соки. Організм зараз як ніколи потребує додаткової енергії, адже справитися і пристосуватися до нових умов – досить серйозне завдання.

6. Будьте особливо уважними до почуттів дитини в перші місяці.Не пропускайте труднощі, які можливо, виникнуть у дитини. Слухайте сина/дочку, говоріть про школу, про події, про почуття. Намагайтеся разом знаходити шляхи, розповідайте про себе в шкільні роки. Будьте з дитиною більш терплячими і чуйними, щоб вона відчувала спокій і підтримку вдома.

Успіхів вам!
Дитячий психолог
Ольга Крамаревич

Здоров'я майбутнього першокласника - підготовка до школи

Особливу категорію дітей в школах складають так звані часто хворіють діти. Що зробити для того, щоб ваш малюк, прийшовши в школу, не потрапив в число часто хворіючих дітей? Звичайно, зайнятися профілактикою різних захворювань.
Як правило, ослаблені, часто хворіють діти страждають різними захворюваннями - від простудних та інфекційних до запальних. Такі хвороби, як гостре респіраторне захворювання (ГРЗ) і ангіна зустрічаються особливо часто. Що можна порадити в таких випадках?

По-перше, загартовування. Спробуйте умовити малюка вранці полоскати горло прохолодною водою. Починаючи з кімнатної температури, поступово все більше охолоджуйте воду, але робіть це вкрай обережно, щоб перепади температур не були дуже різкими. Після ранкової зарядки (а вона необхідна, якщо дитина часто хворіє) проводите з малюком обтирання мокрим рушником, або якщо малюк вже досить загартований, обливайте верхню частину його тулуба (шию, плечі, груди і спину) прохолодною водою.

Також рекомендується робити прохолодні ванночки для ніг. Початкова температура води - близько + 36 °, це звична температура, про яку говорять «кімнатна». Тривалість ванни - від 30 секунд до хвилини. Щоб зацікавити дитину цієї нескладної, але набридає процедурою, придбайте в аптеці маленькі пісочний годинник - нехай дитина сама спостерігає за тим, як тече час. Кожні три-чотири дні температуру води знижують на один градус. Кінцева температура - близько 20 °. Якщо влітку кілька днів стабільно стояла досить спекотна погода, земля досить прогрілася, і є ділянка землі, покритий хорошим дерном або піском, то нехай малюк погуляє по цій траві або пісочку босоніж. Слід зазначити, що далеко не кожна дитина захоплено сприймає таку пропозицію - перші відчуття від дотику підошов з шорсткою і колючим землею нерідко викликають дискомфорт. Що ж, тут може допомогти особистий приклад дорослого. А ще - дозвольте дитині перший час походити по землі ногами, взутими в носочки, нехай його звикання до ходьби босоніж буде поступовим.

У щоденний раціон дитини, чутливого до простудних та інфекційних захворювань, неодмінно повинна входити шматочок цибулі або часнику. Ці овочі підвищують імунітет, роблять малюка стійкішим до захворювань.

При хронічному тонзиліті сприятливо подіють на горло дитини щоденні інгаляції. У домашніх умовах влаштувати проведення інгаляційної процедури зовсім нескладно. У звичайній залізній посудині заваріть гарячою водою столову ложку квіток звичайної аптечної ромашки, листя берези, листя кульбаби або квіток календули. Доведіть до кипіння, оберніть кухоль рушником, щоб дитина не обпеклася . Запропонуйте дитині подихати парою. Нехай дитина зробить десять вдихів носом, видихаючи при цьому ротом, а потім десять вдихів ротом, видихаючи при цьому носом. При хвороби цю процедуру можна повторювати кожні півтори години.

При проблемах зі слухом утруднено розвиток мови, мова змінюється. А при нежиті погіршується нюх, захворює горло і часто створюється ефект «закладених вух».

Отже, ці органи взаємопов'язані між собою, їх необхідно берегти.

Вправа перша. Нехай малюк щоранку поряд зі звичайною зарядкою робить дихальну гімнастику.
Запропонуйте йому виконати кілька ривків руками, синхронно з'єднавши їх з енергійним диханням через ніс і рот. Вдихи нехай будуть зроблені носом, а видихи - ротом. А ривки руками можна умовно назвати «обійми себе»: зведеними в ліктях руками «обіймемо» себе - одночасно зробимо вдих, розведемо руки, зробивши слабкий поштовх ліктями з боків - видих.
Ці вправи допомагають прочищати дихальні органи, дотримуватися їх гігієну і здоров'я.

Вправа друга. При нежиті добре провести наступну вправу. Затиснувши пальцем праву ніздрю, зробити вдих лівої. Потім відпустити праву ніздрю і затиснувши ліву, зробити видих правої. Повторити вправу три рази. Потім поміняти прийом. Зробити вдих правою ніздрею, а видих лівої. Вправу повторити три рази. Повторити чергування п'ять разів.

Вправа третя. Корисним способом профілактики трахеїту у дитини може бути пускання звичайних мильних бульбашок. Нехай малюк одним видихом надує великий мильний міхур. Одночасно дорослі вб'ють двох зайців - і дитину розважать, і його дихальній системі тренінг влаштують.

Народна прикмета «Не свисти, а то в будинку грошей не буде» повинна бути забута в тих сім'ях, чия дитина страждає частими запаленнями ЛОР-органів. Нехай ваш малюк вчиться свистіти і якомога частіше демонструє свої успіхи дорослим. Виявляється, активний потік повітря, який при цьому виривається з гортані, служить для неї своєрідним масажем і сприяє її тренінгу.

Своєрідна «зарядка» існує і для профілактики захворювань вух. Найкраще, що можна порадити дітям, у яких вуха болем реагують на найменший протяг, - кілька разів на день проводити масаж вушного проходу. Уявіть, ніби ви витрушувати воду з вушної раковини - вставте в вухо палець і 5-10 разів активно потрясіть їм всередині рухом «з одного боку в інший». Якщо дитина приймає ванну, такий масаж корисніше подвійно, тому що тепле середовище, обволікає дитину. Результати такого нескладного заходу батьки відчують дуже скоро - дитина перестане скаржитися, що її турбували поколювання у вухах.

Для будь-якої дитини корисним є щоденний прийом ложки меду з ковтком теплої води. Мед - унікальний дар природи. Заведіть звичку починати кожен день з прийому порції меду, і організм дитини сприйме цю звичку з вдячністю.

Поки ваш малюк ще дитина-дошкільник, але вже через кілька місяців він піде в перший раз в перший клас і вже носить горде звання Майбутній першокласник.
Батькам майбутніх першокласників вже зараз варто задуматися про успішну адаптацію дитини в школі, особливо це стосується хлопчиків, адже хлопчики-першокласники мають особливості адаптації в школі. Не варто піклуватися про те, щоб дитина могла писати і рахувати, адже школа для того і призначена, щоб вчити. Уміння рахувати і писати не є найголовнішим критерієм готовності майбутнього першокласника до школи.
Перш за все, батькам потрібно звернути саме пильно увагу на фізичний розвиток малюка. Якщо у дитини є якісь проблеми зі здоров'ям, наприклад, хронічні захворювання, то потрібно в першу чергу займатися його оздоровленням. Якщо дитина цілком здорова, то слід якомога довше зберегти цей стан, наприклад, придбати рюкзаки для першокласників. які не тільки дуже зручні у використанні, але і сприяють формуванню правильної постави школяра.
З весни можна пробувати привчати майбутнього першокласника до нового для нього режиму дня. Обов'язково дізнайтеся той графік, за яким буде відбуватися навчання восени і ненав'язливо налаштуйте розпорядок дня дитини до шкільного графіку.
Дуже важливо, щоб дитина ще до першого походу в школу стала організованою і самостійною. Всіляко заохочуйте її бажання виконувати нескладні домашні обов'язки, наприклад, почистити взуття або прибрати зі столу.
Розкажіть дитині, що таке школа, але не слід все розмальовувати занадто яскравими або темними фарбами. Малюк повинен розуміти, що в школі можуть бути як позитивні, так і негативні моменти, але при цьому він неодмінно повинен орієнтуватися на успіх. І тоді шкільний рюкзак буде незмінно асоціюватися для дитини з чимось хорошим і корисним.


Шість правил батькам майбутнього першокласника (*.doc) (гіперпосилання)

Підготовка руки дошкільника до письма

Вона включає в себе:
розфарбовування картинок в книжках-розмальовках;
малювання різними матеріалами (ручкою, крейдою, кольоровими олівцями, фарбами тощо);
ліплення з пластиліну, глини, солоного тіста;
робота з відривний аплікацією;
вирізання ножицями;
ігри з мозаїкою і пазлами;
заняття з конструктором;
ігри зі шнурівками, кнопками, ґудзиками;
нанизування намиста;
викладання букв і різних зображень за допомогою природних матеріалів, крупи, гудзиків тощо

Дуже важливо навчити дитину з самого початку занять, правильно сидіти і тримати ручку.А для того щоб підготовка до письма дошкільнят була успішною і ефективною, треба проводити їх регулярно і систематично. Також не забувайте враховувати індивідуальні особливості дитини. Для кожного малюка потрібно знайти свій похід. Комусь підійдуть заняття з мамою, а кому-то краще піти в підготовчу групу.Підготовка дошкільнят до школи включає не тільки розвиток інтелекту, але і певну фізичну підготовку. Змінюється уклад життя і великі навантаження можуть стати великим стресом для всіх систем організму дитини. Якщо фізична підготовка дошкільнят була недостатньою - на тлі перевтоми можуть проявитися хвороби.Як можна зміцнити здоров'я дитини?Насамперед, постарайтесь забезпечити дитині повноцінне харчування. Потім привчіть щодня займатися фізичною культурою, наприклад, проводити вранці зарядку. Особливо добре, якщо заняття будуть проходити на свіжому повітрі. Загартовуйте організм малюка. Дотримання цих простих правил допоможе підтримувати у дитини бадьорий і активний стан.

Підготовка до школи для дошкільнят

На перших порах у малюка будуть з'являтися певні труднощі. Частіше говоріть дитині, що все у нього вийде, треба лише прагнути, і що ви завжди будете поруч. А якщо щось не вдається зараз - то неодмінно вийде потім! Крок за кроком, дитина отримає нові навички і впевненість у своїх силах.Підготовка до школи для дошкільнят - це тривалий творчий процес. Головне, щоб заняття приносили дитині не нудьгу і перевтома, а радість і новий досвід. І тоді навчання в першому класі не стане важким випробуванням для всієї родини, а радісною подією.


Кiлькiсть переглядiв: 3341